Xbox Series X|S İçin Final Fantasy XIV Online Açık Beta Tarihi Verildi

Square Enix ve Microsoft, Temmuz 2023’te ortaklaşa olarak Final Fantasy XIV Online adlı popüler MMO oyununun Xbox Series X ve S konsolları için piyasaya sürüleceğini duyurmuştu. Şimdi ise Xbox Series X|S İçin Final Fantasy XIV Online açık beta tarihi paylaşıldı.

Bu hafta sonu Tokyo’da düzenlenen Final Fantasy XIV Fan Festival sırasında Square Enix, oyunun Xbox açık betasının şu anda 21 Şubat civarında başlamasının hedeflendiğini belirtti. Duyuruda bu açık beta tarihinin kesin olmadığı, dolayısıyla 21 Şubat’ın birkaç gün gerisinde veya ilerisinde değiştirilebileceği de eklendi. Final Fantasy XIV Online’ın Xbox platformundaki tam lansmanının ise 2024 baharında yapılması planlanıyor.

Bu açıklama Final Fantasy XIV Fan Festival canlı yayını sırasında yapılan birçok farklı haber duyurusundan sadece biriydi. Ek olarak, oyunun bir sonraki büyük genişleme paketi Dawntrail için bir fragman da yayınlandı.

Dawntrail’in 5 dakikadan fazla süren sinematik fragmanı, oyuncuların genişleme paketinde neler görmeyi bekleyebileceklerini gösterdi. Pakette keşfedilecek yeni bir kıta olan Tural’da Tuliyollal ve Solution Nine gibi yeni şehirlerin yanı sıra yeni düşmanlar, yeni bir raid serisi, yeni zindanlar ve diğer özellikler yer alacak. Oyuncular ayrıca genişleme ile iki yeni meslek (Viper ve Pictomancer) ve yeni bir oynanabilir ırk olan dişi Hrothgar’ı deneyimleyebilecekler. Genişleme paketinin 2024 Yazında Windows, Mac, PS4, PS5 ve Xbox Series X|S konsolları için çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir