AK Parti’ye geçen Hatipoğlu’na eski partisinden ‘Maho Ağa’ benzetmesi

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Eskişehir milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu’nun İYİ Parti’den AK Parti’ye katılması yeniden gündem oldu.

Hatipoğlu, geçen hafta İYİ Parti’den ayrılıp AK Parti’ye geçmesi üzerine şahsı ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu şirket hakkında Meclis kürsüsünden dile getirilen iddiaları yanıtlamak istediğini söyledi. Geçtiğimiz hafta İYİ Partili Hasan Toktaş, “Hatipoğlu transfer ücretini peşin almıştır. 1,3 milyar TL yani yaklaşık 50 milyon dolar” ifadelerini kullanmıştı.

Hatipoğlu, “Şirketin aldığı teşvik, siyasi herhangi bir yanı yoktur. 3 kuşaktır ne ailem ne de ben devletimin bir kuruşuna göz dikmemiştir, gırtlağımızdan haram lokma girmemiştir, bundan sonra da girmeyecektir” dedi.

AK Partili Hatipoğlu, Meclis kürsüsünün iftira ve yalan siyasetine alet edilecek yer olmadığını söyleyerek, “Benim partinizden istifa etme nedenim, bugün ayyuka çıkan rezil dedikodulardır, iftira siyasetinizdir” ifadelerini kullandı.

‘SİZİN EJDERHANIZ GELSE BANA BİR MİLİM GERİ ADIM ATTIRAMAZ’

İYİ Parti Milletvekilleri Hasan Toktaş, Hüsmen Kırkpınar, Yavuz Aydın ise Hatipoğlu’nun sözlerine yanıt verirken Meclis’te şu konuşmalar yaşandı:

Yavuz Aydın: Haddini bil!
Hasan Toktaş: Haddini bil konuşurken, edepsiz!
Hüsmen Kırkpınar: Terbiyesizlik etme.
İdris Nebi Hatipoğlu: Bu iftirayı atanlar, sizin ağababanız, sizin feriştahınız, sizin patronunuz, sizin ejderhanız gelse bana bir milim geri adım attıramaz.
Hasan Toktaş: O parmağını öyle sallama, önüne dön.
Yavuz Aydın: Önüne döneceksin, sen kaç paraya gittin, onu söyleyeceksin!
İdris Nebi Hatipoğlu: Sayın milletvekilleri, sözlerime bir atasözüyle son vermek istiyorum: Yalancının
mumu yatsıya kadar yanar. (AK Parti sıralarından alkışlar.)

”BANKER BİLO’ FİLMİNDEKİ ‘MAHO AĞA’ KARAKTERİNİ HATIRLATIYORSUNUZ’

Nebioğlu kürsüden indikten sonra sataşmadan dolayı söz isteyen Hasan Toktaş, “İddialar iftira ise bunun bir devlet kurumu olan KAP üzerinden atıldığını” söyledi.

Hatipoğlu’nu “Banker Bilo” filmindeki “Maho Ağa” karakterine benzeten Toktaş, “Sayın Hatipoğlu ‘Parayı peşin vermiyorlar’ diyor. Ne fark eder? Bazen transferler vadeyle de ödenir. Siz bize neyi hatırlatıyorsunuz, biliyor musunuz? Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden Şener Şen ve İlyas Salman’ın başrolünde oynadığı ‘Banker Bilo’ filmindeki ‘Maho Ağa’ karakterini hatırlatıyorsunuz. Para için her şeyi yapan, arkadaşını dolandıran, haksız kazanç elde eden ve filmin sonunda duvara toslayan Maho Ağa, kendisine hesap soran Bilo’ya şöyle der: ‘Bilo, yaptım, yaptım ama bir sor bakalım, niye yaptım?’ Biz sana niye yaptığını sormuyoruz çünkü her şey ortada, neden yaptığını biliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir