Ücretsiz XLS – PDF Çevirme Nasıl Yapılır?

En popüler Microsoft Office uygulamalarından bir tanesi olan Excel üzerinden hazırlamış olduğunuz resim, metin, çizelge, satır, sütun içeren tabloları barındıran dosyalarınız .xls uzantılı XLS formatında saklanır. .pdf uzantılı PDF dosyaları ise her türlü metin ve tablonun taşınmasında ve saklanmasında çok daha işlevseldir. Bu nedenle zaman zaman XLS – PDF çevirme işlemi yapmanız gerekebilir.

XLS – PDF çevirme işlemi için kullanabileceğiniz pek çok program var tabii ki ama bunları kullanmak her zaman kolay olmuyor ve kullanıcılarına ücretli olarak sunmak gerekebiliyor. Neyse ki online olarak ücretsiz ve programsız bir şekilde dönüştürme hizmeti veren pek çok farklı internet sitesi var. Ücretsiz ve programsız olarak XLS – PDF çevirme nasıl yapılır gelin yakından bakalım ve kullanabileceğiniz internet sitelerini görelim.

Ücretsiz ve programsız XLS – PDF çevirme nasıl yapılır? İşte kullanabileceğiniz internet siteleri:

  • I Love PDF
  • Small PDF
  • Adobe Acrobat
  • Soda PDF
  • Free PDF Convert
  • PDF Candy
  • Clever PDF
  • Convertio
  • PDF 24
  • Aspose

Bulut depolama alanındaki dosyalarınızı kullanın: I Love PDF

I Love PDF, sade ve kullanışlı arayüzü ile dikkat çeken XLS – PDF çevirme dönüştürme işlemi yapabileceğiniz internet sitelerinden bir tanesi. Cihazınızda yüklü olanların yanı sıra Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama alanlarındaki dosyalarınızla da dönüştürme işlemi yapabiliyorsunuz. Siteyi açtıktan sonra tek yapmanız gereken dosyanızı yüklemek ve dönüştürme işlemini başlatmak. 

I Love PDF internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Otomatik silinen dosya güvenliği: Small PDF

Otomatik dönüştürme ayarları sayesinde XLS – PDF çevirme işlemini en hızlı şekilde yapacağını iddia eden Small PDF aynı zamanda güvenli. Dönüştürme işlemi için yüklemiş olduğunuz dosyalarınız bir saat sonra otomatik olarak siliniyor. Site üzerinden yalnızca XLS – PDF çevirme işlemi değil, pek çok farklı dosya formatı üzerinden de işlem yapabiliyor ve tüm işlemlerde özel düzenlemeler gerçekleştirebiliyorsunuz.

Small PDF internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

İşin ustası: Adobe Acrobat

Konu PDF olunca elbette en iyi XLS – PDF çevirme işlemini tamamen ücretsiz ve online olarak kullanabileceğiniz Adobe Acrobat aracı öne çıkıyor. İşlem öncesi sistem sizden varsa Adobe hesabınızla giriş yapmanızı yoksa da bir tane oluşturmanızı istiyor. Dönüştürmüş olduğunuz dosya, Adobe hesabınızla giriş yaptığınız tüm cihazlarda görüntüleniyor. Tek olumsuz yanı ise ücretsiz olarak kullanıyorsanız sınırlı işlem yapabiliyor olmanız. 

Adobe Acrobat internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Sayfa sayfa dönüştürme yapın: Soda PDF

Soda PDF de XLS – PDF çevirme işlemini en kolay ve hızlı bir şekilde ücretsiz olarak gerçekleştirebileceğiniz internet sitelerinden bir tanesi. En dikkat çeken özelliği ise sayfa sayfa dönüştürme yapabiliyor olmanız. Eğer dönüştürmek istediğiniz dosyanın içerisindeki tablo birden fazla sayfadan oluşuyorsa Soda PDF ile tüm bu sayfaları ayrı ayrı sayfalar olarak PDF formatına dönüştürebiliyorsunuz. Elbette toplu dönüştürme de mümkün.

Soda PDF internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Güvenli özelleştirmeler yapın: Free PDF Convert

Free PDF Convert internet sitesinin en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi, XLS – PDF çevirme işlemi sırasında düzenleme seçenekleri sunuyor olması. Bu seçenekler sayesinde ek bir uygulama kullanmadan dosyalarınızı özelleştirmeniz mümkün. 256 bit SSL Şifreleme teknolojisi kullandığını söyleyen Free PDF Convert, bu teknoloji sayesinde dosyalarınızın hiçbir şekilde üçüncü taraflar tarafından görüntülenemeyeceğinin garantisini veriyor.

Free PDF Convert internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Filigran falan yok: PDF Candy

PDF Candy, bazı ücretsiz XLS – PDF çevirme işlemlerinde eklenen ve kullanıcılar için epey can sıkıcı olan filigranı tamamen ortadan kaldırarak kullanıcılarının işini kolaylaştırıyor. XLS – PDF çevirme işlemi sonrası elde ettiğiniz PDF dosyanız üzerinde sitenin araçlarını kullanarak küçültme, düzenleme, birleştirme, bölme, silme, şifre kaldırma, şifre ekleme gibi pek çok farklı düzenleme yapabiliyorsunuz. 

PDF Candy internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Güvenli ve hızlı dönüştürme: Clever PDF

En hızlı XLS – PDF çevirme işlemini sunduğunu iddia eden Clever PDF üzerinden yalnızca iki adımda .xls uzantılı dosyalarınızı .pdf uzantılı dosyalara çevirebiliyorsunuz. Sitenin güvenliğe verdiği önem de dikkat çekici. XLS – PDF çevirme işlemi için yüklemiş olduğunuz tüm dosyalar, işlemden 30 dakika sonra otomatik olarak sitenin sunucularından siliniyor. Dilerseniz yüklemiş olduğunuz dosyaları elle silmeniz de mümkün. 

Clever PDF internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

En popüler hizmetlerden: Convertio

İnternet dünyasında dönüştürme işlemi için kullanılan en popüler hizmetlerden bir tanesi olan Convertio üzerinden XLS – PDF çevirme işlemi de yapabiliyorsunuz. Cihazınızda ya da bulut depolama alanında yüklü XLS dosyasını sunucuya yükleyip, dönüştürmek istediğiniz formatı PDF olarak seçtikten sonra tek yapmanız gereken Dönüştür butonuna tıklamak. Dosyanız boyutuna bağlı olarak saniyeler içerisinde dilediğiniz formata dönüştürülecek. 

Convertio internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Dilediğiniz kadar dönüştürme yapın: PDF 24

Kullanıcılarına süsten püsten uzak en hızlı ve kolay şekilde XLS – PDF çevirme işlemi yapma imkanı sunan PDF 24 ile online olarak tamamen ücretsiz bir şekilde, gün içinde dilediğiniz sayıda dönüştürme işlemi yapabiliyorsunuz. Eğer sık sık XLS – PDF çevirme işlemi yapıyorsanız PDF 24 masaüstü uygulamasını bilgisayarınıza indirebilir ve yine ücretsiz ve sınırsız bir şekilde dönüştürme işlemi yapabilirsiniz. 

PDF 24 internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Birden fazla dosya üzerinde dönüştürme işlemi yapın: Aspose

XLS – PDF çevirme başta olmak üzere pek çok farklı format arasında dönüştürme işlemi yapabileceğiniz Aspose internet sitesinin sunucularına yüklemiş olduğunuz dosyalar 24 saat sonra otomatik olarak siliniyor. Aspose üzerinden aynı anda en fazla 10 dosya üzerinde dönüştürme işlemi yapabiliyorsunuz. Dilerseniz dönüştürmüş olduğunuz dosyaların indirme bağlantılarını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

Aspose internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Tamamen ücretsiz ve programsız olarak XLS – PDF çevirme nasıl yapılır sorusunu yanıtlayarak kullanabileceğiniz internet sitelerinden bazılarını listeledik. Listemizde daha önce kullanmış olduğunuz internet siteleri varsa deneyimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir