Neredeyse Her Evde Bulunmakta! Antika Sarı Fincan Takımları Binlerce Liradan Kapış Kapış Gidiyor

Türkiye’de birçok ev eşyası, uzun yıllar boyunca kullanılmadığı için çatı katına ya da kitli dolaplara kaldırılıp unutulmaya yüz tutmakta. Eşyaların önemli bir bölümü zamanla değersizleşerek hurda haline dönüşse de, bazı eşyalar yıllar geçtikçe antika değeri kazanmakta ve değerine değer katmakta.

EVLERİN VAZGEÇİLMEZİ SARI FİNCAN TAKIMLARI KAPIŞ KAPIŞ SATILIYOR

1980 ve 1990’lı yıllarda popüler olan ve hemen hemen her evde bulunan bu sarı fincan takımları, şimdi antikacıların ve koleksiyonerlerin gözdesi haline geldi. Fincanların değerini artıran en önemli faktörler dayanıklılık, antika değeri, kullanışlılık ve estetik görünüm. Özellikle Anchor Hocking imzası taşıyan orijinal ürünler, alıcılar tarafından daha çok tercih ediliyor.

DOLANDIRICILARIN İLGİSİNİ ÇEKMEYE BAŞLADI

Sosyal medya üzerinden antikacılar, bu tarz fincan takımlarını yüksek fiyatlarla satın almak istediklerini duyuruyor. Ancak bu durum, dolandırıcıların da dikkatini çekmiş durumda. Benzeri ürünleri antika fiyatlarından satmaya çalışan dolandırıcılar piyasada yer alıyor.

FİYATLARI GRAM ALTINI SOLLADI

Bu özel fincan takımları, ikinci el ve büyük alışveriş sitelerinde 1.950 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Gram altını geçen bu fincan fiyatlarına antikacılar daha yüksek teklifler sunuyor. Eski dönemlerin aile yadigarı olan bu fincanlar, sahiplerine ekstra bir gelir kaynağı oluyor.

DÜNYANIN EN ÇOK SATILAN FİNCAN TAKIMLARI ARASINDA

1905 yılında Ohio, ABD’de kurulan cam eşya üreticisi Anchor Hocking, o günden bu yana satış ve üretimlerine devam ediyor. Ancak şirket, eski dönem ürünleri yerine daha modern ürünler üretmeyi tercih ediyor. Bu değişim, antika sarı fincan takımlarının değerini daha da artırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir